Vidusjūras diēta: Sirdij veselīgs un uzturvielām bagāts ēšanas veids

Vidusjūras reģiona diēta ir ilgstošs uztura režīms, kura saknes meklējamas Vidusjūras reģionā, proti, Grieķijā, Itālijā un Spānijā. Šī diēna kļuva populāra it īpaši pēdējos gados, jo tā samazina sirds slimību, insulta un vairāku vēža veidu risku. Ir pierādīts, ka šis uztura modelis ir pateicīgs veselības uzturēšanai, tostarp, palīdz samazināt sirds slimības, kā arī 2. tipa diabēta risku.

Vidusjūras diētas pamatā ir pilnvērtīgi, minimāli apstrādāti pārtikas produkti, piemēram, dārzeņi, augļi, pilngraudu produkti, pākšaugi, rieksti un sēklas. Turklāt nelielā daudzumā ir arī zivis, vistas gaļa un sarkanā gaļa. Šajā uzturā ir maz piesātināto un transtaukskābju un daudz labvēlīgo tauku, piemēram, olīveļļas.

Viena no Vidusjūras diētas iezīmēm ir mononepiesātināto tauku, piemēram, olīveļļas, kā galvenā tauku avota izmantošana uzturā. Ir pierādīts, ka šāda veida tauki uzlabo sirds veselību, jo samazina holesterīna līmeni. Šajā uzturā ir arī maz pārstrādātu un rafinētu ogļhidrātu, kas ir saistīti ar lielāku sirds slimību un citu slimību risku.

Vidusjūras diēta liek uzsvaru uz dažādu svaigu, uzturvielām bagātu pārtikas produktu, piemēram, augļu un dārzeņu, lietošanu uzturā. Šajos produktos ir daudz vitamīnu, minerālvielu un antioksidantu, kas palīdz novērst dažādas slimības.

Turklāt pētījumi liecina, ka Vidusjūras diēta var palīdzēt samazināt svaru un uzlabot vispārējo veselību. Tas, visticamāk, ir tāpēc, ka tajā uzsvars likts uz pilnvērtīgu, uzturvielām bagātu pārtiku, kas veicina sāta sajūtu un kopumā samazina kaloriju patēriņu.

Vidusjūras diēta, kuras pamatā ir dabīgi, minimāli apstrādāti pārtikas produkti un labi tauki, ir veselīga un barojoša sirds veselībai. Tā ir lielisks risinājums ikvienam, kas vēlas uzlabot savu veselību un labsajūtu.

Lūk galvenie fakti par Vidusjūras diētu:

  • Vidusjūras reģiona diētas pamatā ir augu valsts pārtikas produkti, tostarp augļi, dārzeņi, pilngraudu produkti, pākšaugi, rieksti un sēklas. Šie pārtikas produkti piedāvā šķiedrvielas, antioksidantus, vitamīnus un minerālvielas, kas veicina vispārējo veselību.
  • Mērena jūras velšu lietošana: Vidusjūras diētā sastopamās omega-3 taukiem bagātās jūras veltes, piemēram, zivis, gliemenes un jūras aļģes, arī tiek lietotas mērenā daudzumā. Šīs taukskābes var palīdzēt samazināt sirds slimību risku, jo ir pierādīts, ka tām piemīt pretiekaisuma īpašības.
  • Ierobežots gaļas patēriņš: Vidusjūras diēta ierobežo gaļas patēriņu, un sarkanā gaļa tiek lietota tikai retos gadījumos. Tā vietā mērenā daudzumā tiek lietoti piena produkti, mājputnu gaļa un olas.
  • Veselīgi tauki: Vidusjūras diētas galvenais tauku avots ir olīveļļa, kas ir raksturīga šī uztura plāna iezīme.
  • Sarkanvīns mērenā daudzumā: Vidusjūras diēta paredz mērenu sarkanvīna patēriņu. Ir pierādīts, ka sarkanvīns, ja to dzer mērenā daudzumā, aizsargā sirdi, jo tas satur antioksidantus.
  • Vidusjūras reģiona dzīvesveidā tiek uzsvērta arī fiziskā aktivitāte, jo tā veicina vispārējo veselību. Kā piemērus var minēt braukšanu ar velosipēdu, dārza darbus un pastaigas.
  • Vidusjūras diēta veicina arī sociālo mijiedarbību, jo ēdienreizes bieži tiek ēstas kopā ar draugiem un ģimeni.

Rezumējot Vidusjūras diēta ir garšīgs un sirdij veselīgs ēšanas stils, kurā uzsvars tiek likts uz augu valsts pārtikas produktiem, mērenu jūras velšu patēriņu, nelielu dzīvnieku izcelsmes produktu patēriņu, veselīgiem taukiem un fiziskām aktivitātēm. Jūsu vispārējo veselību un labsajūtu var uzlabot, ja Vidusjūras diētas principus iekļausiet savā regulārajā ēdienkartē.

(Visited 6 times, 1 visits today)

Uzraksti komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *